září

21

2014

Český ráj, září 2014

 

Stačí se vydat severovýchodně od Prahy ještě asi 90 km a jste tam. V ráji památek přírodních i historických.

Hora Kozákov, zřícenina hradu Trosky, Rumcajsův Jičín, pohádkově krásný Sychrov, srdce Českého ráje Turnov a mnohá další krásná místa jsou tady jen kousek od sebe.

Nám ale učarovala především skalní města, a tak jsme se s nezbytnou miskou, čajem a vodou vydávali na výlety do Prachovských skal, Hruboskalska a Klokočských skal.

Dostali jsme se tak na místa, kde byly natočeny pohádky: S čerty nejsou žerty, Princ Bajaja, Princ a Večernice nebo rodinná komedie Jak dostat tatínka do polepšovny.

Tmavý pu-erh z hor Jingmai v Yunnanu jsme popíjeli na Mariánské vyhlídce v Hruboskalském skalním městě. Kolem nás skvostné panorama: Ještěd, Turnovsko, Kozákov, Dračí skály, Lebka, Dračí věž, zámek Hrubá Skála a hrad Trosky.

Hladká, nasládle ořechová chuť tohoto pu-erhu celý dojem jen podtrhla. V čaji není patrná žádná trpkost, a to ani v dochuti. 

Tmavý pu-erh z hor Jingmai v Yunnanu

Zámek Hrubá Skála


Mladá zeleň- Huo Qing , Simao 2/2014

Mladé čajové lístky. V chuti je výrazná travnatost podobně jako u zastíněných čajů. V nálevech jsou cítit tóny květin a koření. 


Mladá zeleň- Huo Qing , Simao 2/2014

Prachovské skály

Hadong, Nokcha 

Tento zelený korejský čaj byl sbírán na konci května a kompletně zpracován ručně. V den, kdy jsme si ho přibalili do batohu, se výlet trochu víc protáhl a jeho výrazně osvěžující nálevy nám přišly vskutku k duhu :) 

To si tak jdeme mezi skálami (Prachovské skály) a najednou se před námi prostor otevře: rybník, mýtina a v dálce něco, co vypadá jako altán. A on to skutečně čajový altán byl. Úplně jsme se zatetelili blahem, ale ouha, bylo zavřeno :(

Tak jsme vám "Plující oblaka" alespoň vyfotili a připojujeme otevírací dobu :)


zpět