červen

11

2012

Západoistrijské přímoří, Premantura, Chorvatsko, červen 2012

Fotky vznikly na západním i jižním pobřeží poloostrova Kamenjak. Ubytovaní jsme byli v Premantuře, malé obci, která je vzdálená asi 12 km od hlavního města Puly. Odtud jsme se vydávali na výlety. Premantura je pro nás dokonalá v tom, že nabízí skvělé koupání, oblázkové pláže i skalní plotny.

A že se teploty šplhaly hodně přes třicítku? Čajomilci pochopí, že bez čaje to nejde. Do Chorvatska jsme si přibalili jarní sběry z Yunnanu, např. Yin Si - tipsový čaj. Tipsy s listy jsou srolovány do spirálek, které se po zalití božsky rozvinou. Sedí nám jeho povzbuzující a výrazná chuť, v níž rozeznáváte květiny a ořechy.

Yin Luo – druhý objev z Yunnanu. Zelený čaj pečlivě srolovaný do malých kuliček, tzv. „stříbrných spirál“. Dokonale hladký a sladší čaj. V chuti se dají vystopovat meruňky.

A do třetice nás do Chorvatska doprovázel oolong Huang Jin Gui (Zlatý skořicovník) z Číny, oblast An Xi. Výrazný čaj. V chuti zaujmou květiny, které přejdou do bylinkova a zaznamenali jsme i ovocné tóny, konkrétně jahody, a každopádně sladkost. 

 

 

zpět
„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich